Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична конференція «100 -річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України»

Розмір шрифту: 
ВИСОКОПРОФЕСІЙНІ КАДРИ – ОСНОВА РОБОТИ СИСТЕМИ СОРТОВИПРОБУВАННЯ УКРАЇНИ
В. Л. Жемойда, О. С. Макарчук, Р. О. Спряжка

Остання редакція: 2023-10-18

Тези доповіді


Велика територія України, велика різноманітність ґрунтових особливостей, температурних режимів, різна кількість опадів. Стає очевидним, що не може бути сортів однаково придатних для всіх районів, регіонів, зон. Тому,  правильний вибір сорту для того чи іншого регіону – завдання першочергове, завдання заключного етапу селекційного процесу, на якому кращі сорти та гібриди набувають офіційного визнання, завдання державної кваліфікаційної експертизи. Звичайно, такий величезний об’єм та обсяг високоякісної роботи можуть виконати лише висококваліфіковані спеціалісти.

Кафедра генетики, селекції і насінництва ім. проф. М. О. Зеленського Національного університету біоресурсів і природокористування України мала і має пряме відношення до питання підготовки таких кадрів. Ще в далекому 1944 році М. О. Зеленський прибувши в Україну (після закінчення аспірантури у ВІР і захисту кандидатської дисертації) почав працювати на посаді  старшого наукового співробітника Українського плодоінституту та став головою республіканської Держкомісії та сортовипробування плодових та ягідних культур, на якій працював до січня 1950 року.

Full Text: PDF