Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична конференція «100 -річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України»

Розмір шрифту: 
ВИСОКОПЛАСТИЧНИЙ ГІБРИД КАВУНА ЗВИЧАЙНОГО ‘МАМАЙ’
В. Ф. Заверталюк, О. В. Палінчак

Остання редакція: 2023-10-18

Тези доповіді


Проблема адаптації рослинних систем до негативних чинників навколишнього середовища набуває особливої гостроти через нестабільність кліматичних умов. Все більш відчутними стають наслідки глобальних змін, які полягають у різких змінах погоди, нетипових для пори року. Найбільш негативно це відбивається на культурах, що мають особливі вимоги до тепло-, світло- та вологозабезпечення, до яких відноситься і кавун звичайний. Найкращі умови для його росту і розвитку створюються в тих регіонах, де сума активних температур (понад 10 °С) за вегетаційний період становить 3200–3400 °С. Оптимальна температура для проростання насіння знаходиться в межах 20–25 °С, а для нормального росту і розвитку рослин – від 25 до 30 °С. Вища вже починає сповільнювати ріст і розвиток рослин, а при 44 °С починається коагуляція білка в клітинах.

Зниження температури повітря до мінус 1 °С згубно діє на рослини, а при
5–10 °С різко стримується їх ріст. Особливо негативне тривале зниження температури нижче 15 °С в період цвітіння рослин. Це призводить до опадання бутонів і квіток, а пилок і маточка не дозрівають, що значно погіршує процес запилення.


Full Text: PDF