Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Скловидність та вміст білка в зерні сортів ячменю ярого
Н. І. Васько, О. Є. Важеніна, О. В. Солонечна

Остання редакція: 2017-06-16

Тези доповіді


Скловидність зерна є одним з показників, які визначають напрям використання сорту. Так, сорти з низькою скловидністю (високою борошнистістю) є придатними для виробництва пива. У багатьох країнах, зокрема в Австрії, скловидність є обов’язковим параметром для визначення солодових властивостей сортів ячменю. Для круп’яного ячменю, навпаки, бажаною є висока скловидність, так як при лущенні і шліфуванні зерен з твердою текстурою втрачається значно менше ендосперму, ніж у борошнистих зерен, і крупа є більш поживною. Також позитивно визначає поживність і високий вміст білка. Для круп’яних сортів цей показник має бути не нижчим за 13 %.

У лабораторії селекції і генетики ячменю Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН у 2014-2015 рр. визначали скловидність зерна сортів ячменю ярого. Вихідним матеріалом були сорти вітчизняної і зарубіжної (Німеччина, Казахстан, Росія, Канада, Нідерланди) селекції різних різновидів і напрямів використання - пивоварні, зернові, круп’яні, у тому числі waxy-ячмінь, голозерний і безостий.


Full Text: PDF