Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Біотехнології отримання міцелію Pleurotus ostreatus на зерні різних сортів пшениці
Н. О. Кузьомко, Т. В. Іванова

Остання редакція: 2017-06-20

Тези доповіді


Одна з найбільш гострих проблем сучасності, що стоять перед людством, – нестача харчового білка. Повноцінним джерелом білків є гриби, які можна вирощувати незалежно від світлової зони, погодних і грунтових умов (Півень І.О., Єрмолаева В.М., 1988).

Гриби роду Pleurotus мають ряд переваг перед іншими грибами, що культивуються у промислових умовах. Зокрема, глива звичайна досить технологічна, має високу швидкість росту і значну конкурентоспроможність у відношенні до сторонньої мікрофлори. За кількістю субстратів, на яких її культивують, глива не має собі рівних (Морозов А.І., 2002). Ще на початку ХХ ст. було запатентовано спосіб вирощування міцелію на пшеничному зерні (Якушенко В.).

Мета роботи – підбір оптимального субстрату для отримання зернового міцелію. Досліди проводились на базі лабораторії кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ).


Full Text: PDF