Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Забуті імена українських біологів
В. В. Іванців

Остання редакція: 2017-06-24

Тези доповіді


Не знаючи свого минулого та віддаючи свої таланти іншим народам, годі сподіватись, що в майбутньому Україна буде мати своїх вірних народові подвижників. Щоб осягнути долю української еліти в усій повноті, необхідно перегорнути багато сторінок нашої історії. У теперішній ситуації важливим завданням є якнайшвидше повернення здобутків розвитку української науки, їхніх творців, їхні праці. Історія біологічної науки також потребує заповнення прогалин історії.

Ім’я видатного ембріолога, ентомолога, біолога Бориса Івановича Балінського (10.09.1905–1.09.1997 рр.) повинно бути відомим на батьківщині. Народився Б. Балінський в Києві, у родині освітян. 1923 р. вступив до Київського університету, де студіював зоологію під керівництвом відомого професора І.І. Шмальгаузена. Через два роки друкує першу наукову працю, а 1932 р. – першу монографію українською «Про розвиток ембріона з яйця». Через рік Б. Балінський отримує звання професора ембріології та працює заступником директора інституту зоології УАН. Але невдовзі за «антисовєтську» діяльність його дружину заарештували, а вченого звільнили з роботи. Тоді деякий час він працював в медичному інституті у Києві, згодом переїзд до Харкова, пізніше Познань і Мюнхен.


Full Text: PDF