Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Дорожні комунікації та землеробство на теренах Слобідської України у XVIII ст.
Ю. В. Коніва

Остання редакція: 2017-06-24

Тези доповіді


Сільським господарством у Слобідській Україні розпочали займатися у другій половині XVII ст., коли ці землі освоювало осіле населення. Разом з тим, землі регіону почали обплітати дороги, які задовольняли, господарчі та комунікативні потреби слобожан. Крім того, на Слобожанщині продовжували функціонувати шляхи степовиків, але на відміну від минулих століть, вони використовувалися у мирних цілях, передусім, для торгівлі.

В умовах інтенсивного заселення Слобідської України, села були не одноманітними за соціальною структурою населення: «одно село з чумаками, коцарями, селітряними буртами, братствами, шпиталями; друге село урядниками та становими; вже третє село з банками, кооперативами та просвітами». [1, с. 4–7]. Така різноманітність сприяла формуванню та розвитку «нової» системи сполучення, яка слугувала, насамперед, осідлій людності. Але, тим не менш, головним заняттям слобожан залишалося землеробство [2, с. 129].


Посилання


Сумцов М. Ф. Слобожане : іст.-етногр. розвідка / М. Ф. Сумцов. – Х. : Союз, 1918. – 240 с.

Багалій Д. І. Історія Слобідської України / Д. І. Багалій. – Х. : Основа, 1993. – 256 с.

Слюсарский А. Г. Социально-экономическое развитие Слобожанщины XVII– XVIII вв. / А. Г. Слюсарский. – Х. : Харьк. кн. изд-во, 1964. – 460 с.


Full Text: PDF