Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Майкл Фарадей – засновник сучасного електромагнетизму
Т. А. Маєвська

Остання редакція: 2017-06-24

Тези доповіді


Серед інших біографій та історій досягнення наукового успіху дослідницька діяльність Майкла Фарадея – одна з найцікавіших. Геніальний учений, дослідник, фізик та хімік, автор багатьох наукових відкриттів світового масштабу, дослідник електромагнітного поля та електричних явищ відомий насамперед тим, що не отримав жодної систематичної освіти, не мав дипломів та атестатів, а досягнув наукових вершин завдяки нестримній жаги до знань та геніальності.

Народився майбутній світоч науки 22 вересня 1791 р. в сім’ї лондонського коваля. Коли Фарадей досяг шкільного віку, його віддали в початкову школу. Курс, пройдений Майклом, був дуже вузький і обмежувався тільки навчанням читання, письма та початкового рахунку. У віці 13 років поступив на навчання до власника книжної лавки й майстерні, що переплітала книжки. Робота в книжковій майстерні дала йому можливість багато читати. Він відвідував публічні лекції, зокрема лекції Гемфрі Деві в Королівсьому інституті. У 1813–1815 рр., мандруючи разом з Г. Деві Європою, Фарадей відвідав лабораторії Франції та Італії.


Full Text: PDF