Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Верхняцька дослідно-селекційна станція в контексті ідеї С. Л. Франкфурта: "культура насіння"
М. М. Рогожа

Остання редакція: 2017-06-25

Тези доповіді


Серед інших питань творчого спадку видатного вченого С.Л. Франкфурта (1866–1954) ідея «культури насіння» стосовно до агрокультури цукрових буряків, на нашу думку, займала одну з чільних позицій, оскільки бачиться невід’ємною ланкою його цілісного уявлення про взаємозв’язок рослини та середовища її вирощування. Вчений мав ґрунтовну освіту, водночас, достатні відомості про розвиток передових зарубіжних технологій вирощування цукрових буряків, їх переробки. Він знав і розумів також особливості вітчизняної агрокультури та досвід дослідницької роботи в польових умовах, тому бачив шляхи підвищення їхньої врожайності та цукристості. Досягнення таких результатів ставало можливим завдяки поєднанню зусиль вчених-аграріїв та практиків, виробничників. Ведення наукових досліджень вчений вважав доцільним зосередити на двох вирішальних напрямах: вдосконаленні технологічних прийомів вирощування цукрових буряків, паралельно – аграрно-хімічному (внесення органічних і мінеральних добрив при одночасному контролі елементного складу ґрунту та вмісту діючих елементів у самій рослині). Учений добре розумів, що забезпечення фінансового та технічного вирішення першого напряму відсотків на 95 залежало від власників бурякових плантацій, їхнього вміння економічно мислити на перспективу, аналізувати отримані результати та мінімізувати ризики.

Посилання


Вергунов В. А. Соломон Франкфурт – «человек и пароход» : возвращение из забытья / В. А. Вергунов // Зеркало недели. Украина. – 2016. – No 18 (20 мая).

Верхняцька дослідно-селекційна станція [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://vdss.bira.ck.ua . – Заголовок з екрана.


Full Text: PDF