Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Становлення та розвиток дослідної справи з питань механізації виробничих процесів
О. М. Гайденко

Остання редакція: 2017-06-25

Тези доповіді



Лабораторія механізації (машиновипробувальний відділ) була створена 25 жовтня 1913 р. на базі Аджамської сільськогосподарської дослідної станції, який очолив відомий на той час інженер В.І. Нагібін. В ті часи працівники відділу проводили випробування плугів та рядкових сівалок, надавали консультації селянам з їх використання. В 1915 р. під керівництвом інженера В.І. Мещеріна випробували дискову борону (виробництва США) на парокінній тязі та культиватори з різними робочими органами для боротьби з бур’янами на парах.

Наприкінці ХІХ та на поч. ХХ ст. на значних просторах Степу півдня України розширювалися площі під с.-г. культурами. Для підвищення продуктивності праці в землеробстві на технологічних процесах власники землі застосовували механізацію ручної праці: використовували кінні рядкові сівалки, випуску заводу братів Ельворті (ПАТ «Червона зірка»), культиватори та інші як вітчизняні, так і іноземні ґрунтообробні та посівні машини.


Full Text: PDF