Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Агроекологічне обґрунтування інноваційних технологій зрошення в умовах Південного Степу України
І. М. Біляєва

Остання редакція: 2017-06-25

Тези доповіді


У результаті вивчення матеріалів метеорологічних спостережень, що проведені на різних континентах Землі, встановлено, що клімат планети постійно змінюється під впливом космічних та антропогенних чинників як в напрямку похолодання, так і потепління. Разом з цими факторами на глобальні кліматичні умови чинить істотний вплив господарська діяльність людини, зокрема промислове виробництво та сільське господарства. За останні 10 тис. років розповсюдження землеробства обумовило різке скорочення площ лісів, що також приводило до змін клімату та має безпосередній вплив на сільське господарство, в тому числі на продуктивність зрошення в аридних регіонах. Існуючі моделі глобальної зміни клімату свідчать, що глобальне зростання середньорічної температури можливо за чотирма сценаріями. Після вводу даних в CROPWAT по кожному року в розрізі місяців разом з іншими досліджуваними показниками були отримані розраховані дані сонячної радіації. Разом з отриманою формою розрахунку сонячної радіації програмою сформовано ряд імітаційних моделей-діаграм, в яких можна простежити взаємозалежності радіації від багатьох кліматичних факторів, наприклад, сонячної радіації від тривалості сонячного сяйва, евапотранспірації тощо.

Посилання


Балюк С. А. Проблеми зрошення в Україні в контексті зарубіжного досвіду / С. А. Балюк, М. І. Ромащенко // Вісн. Харк. держ. аграр ун-ту. – 2000. – No 1. – С. 27–35.

Richard J. Soffe. The Agricultural Notebook 20th Edition. Seale-Hayne University of Plymouth UK. Blackwell / J. Richard // Science. – 2003. – P. 100–102.

Asfaw S. Gender integration into climate-smart agriculture / S. Asfaw, G. Maggio // Food and Agriculture Organization of the UN Rome, 2016. – 20 р.

Айдаров И. П. Экологические принципы в формировании окружающей среды / И. П. Айдаров, А. И. Корольков, В. Х. Хачатурьян. – Вроцлав, 1997. – С. 59–61.

Будыко М. И. Глобальная экология / М. И. Будыко. – М. : Мысль, 1977. – С. 23–25.


Full Text: PDF