Остання редакція: 2017-06-25
Тези доповіді
Тенденції розвитку сучасного тваринництва свідчать про те, що його стабільне економічне зростання неможливе без якісного перетворення науково- виробничого потенціалу сільськогосподарських організацій. Розвиток галузі на сучасному етапі характеризується необхідністю прискорення науково- технічного прогресу, можливого на основі впровадження інновацій, що дозволяють забезпечити інтенсивний розвиток економіки галузі.
Наразі генетичні можливості тварин реалізуються лише наполовину. Зниження культури землеробства призвело до руйнування кормової бази. Нестача та незбалансованість кормів відбилися в зниженні продуктивності худоби та птиці.
Низький рівень рентабельності виробництва продукції тваринництва призвів до значного скорочення поголів’я практично всіх видів худоби. Це в свою чергу призвело до порушення структури посівних площ; значна частка підприємств втратила найцінніше органічне добриво – гній. В умовах, коли ціни на мінеральні добрива дуже високі, використання власних органічних добрив сприяло б підвищенню родючості ґрунтів.
У зв’язку з цим велике значення має раціональний вибір стратегічних і тактичних методів управління інноваційним розвитком сільськогосподарських підприємств. Розробка наукових основ механізму управління процесами інноваційного розвитку дозволить подолати ресурсну кризу і забезпечити вирішення завдання єдності соціальних, виробничих і економічних цілей. На основі науково-технічного прогресу та інноваційної діяльності стає можливим збільшення виробництва продукції тваринництва, підвищення її якості та ефективності.
Основними напрямками розвитку інноваційних процесів у галузі тваринництва є:
- підвищення генетичного потенціалу тварин на основі виведення
- нових порід і породних груп у галузях тваринництва, кросів птиці в птахівництві шляхом вдосконалення і використання сучасних методів селекційно-племінної роботи на різних рівнях;
- організація інтенсивного кормовиробництва, спрямованого на повне задоволення потреб тваринництва в забезпеченні повноцінними кормами;
- розробка комплексної програми відновлення та розвитку тваринницьких комплексів і птахофабрик, які здійснюють виробництво продукції тваринництва на базі освоєння сучасних індустріальних, ресурсозберігаючих технологій та інноваційних процесів на спеціалізованих підприємствах.
Інноваційний розвиток тваринництва має включати інновації у всіх взаємопов’язаних галузях виробництва – тваринництві, кормовиробництві, 319 переробці сільськогосподарської продукції тощо. У найближчій перспективі доцільно розширювати племінне поголів’я в сільськогосподарських підприємствах – племрепродукторах, племінних заводах, покращувати породний склад.
Відродження тваринництва на більшості сільськогосподарських підприємств сприятиме поліпшенню використання земельних ресурсів за рахунок правильного чергування культур у сівозміні, більш рівномірному використанню трудових ресурсів протягом року. Розвиваючи тваринництво, сільськогосподарські підприємства зможуть функціонувати більш стійко і ефективно.