Остання редакція: 2017-06-26
Тези доповіді
Мета. Метою роботи є підвищення ефективності функціонування МТА шляхом розробки адекватних відображень космічних знімків полів на базі геоінформаційних технологій.
Методи. Теоретичні дослідження проведені з використанням основних положень аналітичної математики, теоретичної механіки, вищої геодезії. Для написання програмного коду автоматизованої системи з імітації роботи агрегату використана мова програмування Visual Basic for Application та теоретичні положення про реляційні бази даних.
Результати. Проведено дослідження з підвищення ефективності використання МТА у складі комплексів при виробництві продукції рослинництва, за рахунок отримання дійсних значень експлуатаційно- технологічних показників його роботи, а також створення і розвитку геоінформаційних моделей полів. Розроблена система критеріїв оцінки МТА охоплює такі як приведені витрати палива, приведені енерговитрати, ресурс часу та показник оцінки досконалості використання сукупної енергії , що витрачається агрегатом на виконання технологічної операції. За результатами імітаційного моделювання функціонування МТА визначаються статистичні характеристики зазначених критеріїв. Вибір оптимального складу МТА здійснюється за критерієм найменших приведених енерговитрат у автоматичному режимі.
Висновки. Розроблено методику розрахунку операційних технологій на основі супутникової інформації (представленої супутниковими зображеннями, отриманими шляхом фотографування поверхні землі космічними апаратами, і рельєфом поверхні земної кулі, отриманим радарної інтерферометричною зйомкою SRTM3). Всі експлуатаційно-технологічні показники роботи МТА генеруються розробленою імітаційною моделлю функціонування агрегату. На відміну від нормативного способу, імітаційна модель створює цифровий прототип агрегату і прив'язує конструктивні і тягові характеристики до конкретних польових умов.