Наукові конференції України, IХ МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
ВИЗНАЧЕННЯ СТІЙКОСТІ РОСЛИН ПШЕНИЦІ М’ЯКОЇ ОЗИМОЇ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНИХ КОМПЛЕКСНИХ ФОНІВ ПАТОГЕНІВ
Б. В. Близнюк, В. В. Кириленко, Р. М. Лось

Остання редакція: 2021-04-27

Тези доповіді


Фітосанітарний стан на посівах пшениці в останні роки істотно змінився, про що свідчать результати багаторічного моніторингу хвороб. Значно підвищилося ураження найбільш шкідливими захворюваннями: Septoria tritici Rob.et. Desm. (S. tritici), Erysiphe graminis DC. f. sp. tritici Em. Marchal (E. graminis), Puccinia recondita Rob. et Desm f. sp. tritici Eriks. (P. recondita) іноді досягаючи рівня епіфітотії. Варто зазначити, що недобір за урожайністю пшениці озимої від комплексу хвороб становить від 12 до 18%, а в роки епіфітотій – 25–50 % і більше. На сьогодні штучні комплексні фони стали невід’ємним елементом технології створення стійких проти шкідливих організмів сортів пшениці м’якої озимої, впровадження яких у виробництво – екологічно перспективний шлях розвитку сільського господарства.

Інокуляцію рослин сортів: ‘Трудівниця миронівська’, ‘Горлиця миронівська’, ‘МІП Валенсія’, ‘Господиня миронівська’, ‘МІП Княжна’, ‘Вежа миронівська’, ‘МІП Дніпрянка’, ‘Естафета миронівська’, ‘Грація миронівська’ та стандарту ‘Подолянка’ проводили відповідно до методичних розробок патенту «Спосіб добору за комплексною стійкістю проти основних збудників хвороб пшениці м’якої озимої» в агроекологічній зоні Лісостепу.


Full Text: PDF