Наукові конференції України, Перша мпк «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні»

Розмір шрифту: 
Післяреєстраційне дослідження сортів – основа формування національних сортових ресурсів
П. М. Василюк, Л. І. Улич

Остання редакція: 2017-08-04

Тези доповіді


Сформований на основі державної науково-технічної експертизи Державний Реєстр сортів рослин придатних для поширення в Україні є офіційним документом, який дає дозвіл на право вирощування і комерційний обіг сортів рослин, визначає напрями формування та використання національних сортових ресурсів. До нього занесено значну кількість різнотипових сортів, що мають не однакові морфоагробіологічні властивості, адаптивність та різну виробничу зорієнтованість. Агробіологічні характеристики сортів, що вміщені в каталогах Держсортослужби не в повній мірі задовільняють товаровиробників з наступних причин:

1. Останніми роками різко скоротилася кількість точок і обсяги досліджень сортів після їх реєстрації. Тому одержані результати не відображають зональних особливостей, екологоадаптивного підходу до розміщення сортів в агрокліматичних зонах, не сприяють реалізації їх генетичного потенціалу урожайності.

2. У закладах експертизи, установах національної академії аграрних наук недостатньо досліджуються питання реакції нових сортів на агроекологічні чинники, умови вирощування, рівні агрофонів, попередники, строки сівби, тощо.

3. За короткий термін державної експертизи, не завжди проявляється дія несприятливих і стресових чинників середовища, епіфітотії хвороб, тому не вдається в повному обсязі дослідити реакцію на них сортів, виявити адаптивні й толерантні сорти.


Full Text: PDF