Наукові конференції України, Перша мпк «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні»

Розмір шрифту: 
Розмноження лимоннику китайського (Schizandra chinensis Baill.) зеленими стебловими живцями в Правобережному Лісостепу України
А. В. Діхтяренко, А. Ф. Балабак

Остання редакція: 2017-08-07

Тези доповіді


Лимонник китайський (Schizandra chinensis Baill.) – цінна полівітамінна плодова і декоративна культура, яка представляє інтерес для впровадження у промислове й аматорське садівництво України. У практиці розсадництва відмічається низька регенераційна здатність стеблових живців лимоннику, слабке формування адвентивних коренів, а також низький вихід садивного матеріалу. Об’єктом наших досліджень були закономірності прояву регенераційної і відновної здатності рослин і живців сорту лимоннику китайського садовий № 1 та перспективних його форм (№ 1, № 2, № 3, № 6, № 8 і № 12).

Результати проведених досліджень свідчать про те, що укорінюваність живців лимоннику істотно залежить від частини пагона, з якої вони заготовляються і терміну живцювання. Даний показник у контрольному варіанті досліду для сорту садовий № 1 у живців з апікальної частини пагона знаходився у межах 14,315,4%. Достовірно вищим він був у живців з медіальної частини, порівняно з апікальною, – на рівні 18,9-21,3%. найвищий рівень укорінення (24,8-29,3%) спостерігався у живців, заготовлених з базальної частини пагона, що істотно вище в порівнянні як з апікальними, так і медіальними живцями. При червневому живцюванні сорту садовий № 1 у варіанті, де живці були заготовлені з апікальної частини пагона, кількість коренів першого порядку в розрахунку на один живець становила 5,8 і 8,2 шт., то у форми №1 – лише 1,9 шт. При середніх і пізніх термінах живцювання (1-5 липня, 1-5 серпня) вкорінені живці були розвинені слабше і вимагали подальшого їх дорощування до кондицій товарних саджанців протягом двох вегетаційних сезонів.


Full Text: PDF