Наукові конференції України, Перша мпк «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні»

Розмір шрифту: 
Продуктивність і якість картоплі залежно від групи стиглості сорту в умовах західного регіону України
Р. В. Ільчук

Остання редакція: 2017-08-07

Тези доповіді


Сорт – це саморегулююча біологічна система рослин однієї культури, одного походження, яка подібна за господарськими, біологічними властивостями і морфологічними ознаками. За стиглістю сорти картоплі поділені на п’ять груп: ранньостиглі – вегетаційний період 70-80 днів; середньоранні – період вегетації їх продовжується 80-90 днів; середньостиглі – мають період ве-гетації 90-120 днів; середньопізні – з тривалістю вегетаційного періоду 120-130 днів і пізньостиглі – вегетаційний період яких триває 130-150 днів і більше.

На формування врожаю картоплі впливає щонайменше 18 факторів, які умовно можна поділити на дві групи: регульовані та нерегульовані. Останні – це безморозний період, температура повітря і грунту, інтенсивність світла, тривалість світлового дня, відносна вологість, швидкість переміщення повітря. Регульовані фактори – вміст вологи в грунті, якість й розмір садивних бульб, густота садіння, своєчасне виконання всіх агрозаходів. Важливе значення має підбір сортів картоплі, які б мали високу пластичність, продуктивність і достатню стабільність для отримання високих урожаїв.

В наших дослідженнях продуктивність сортів картоплі залежала від групи стиглості, їх біологічних властивостей і погодних умов, які склалися в окремі роки досліджень.


Full Text: PDF