Наукові конференції України, Перша мпк «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні»

Розмір шрифту: 
Продуктивність озимих зернових культур залежно від фону мінерального підживлення та системи захисту рослин
І. В. Костиря, М. А. Остапенко, О. А. Самойленко

Остання редакція: 2017-08-07

Тези доповіді


Останнім часом в зоні південного степу України в структурі посівних площ найбільшу частку займають озимі колосові, соняшник, рапс та гірчиця. Популярні в регіоні ярі культури не є традиційними попередниками для озимих зернових, тому перед вченими стає питання, що до вивчення технології вирощування озимих культур після цих попередників.

На Генічеській дослідній станції Інституту сільського господарства степової зони нААн України впродовж 2009-2011 рр. проводились дослідження з вивчення продуктивності та якості зерна пшениці озимої, ячменю озимого залежно від попередників, рівня мінерального підживлення та системи захисту рослин від шкідників (Лідер 0,250 мл/га).

Дослід закладали методом розщеплених ділянок у триразовій повторності. Розміщення ділянок в досліді послідовне, систематичне, площа елементарної ділянки 56 м2. Сівбу озимих зернових проводили у ІІІ декада вересня, нормою висіву 5 млн. схожих насінин на гектар, після попередників – ячмінь ярий, гірчиця яра. У досліді висівали сорт пшениці озимої Зіра, та ячменю озимого – Достойний.


Full Text: PDF