Остання редакція: 2017-08-08
Тези доповіді
В Україні картопля є однією з основних продовольчих культур. Її вирощують в усіх грунтово-кліматичних зонах. Основне завдання картоплярів – одержання високого врожаю бульб з добрими смаковими якостями.
Одним з основних факторів вирощування високих і сталих врожаїв є використання оздоровленого насіннєвого матеріалу. Особливістю сучасного насінництва картоплі є використання вихідного матеріалу, оздоровленого шляхом термотерапії та культури меристемної тканини у поєднанні з клональним розмноженням.
Мікроживцювання в культурі in vitro, або клональне мікророзмноження, полягає в одержанні in vitro нестатевим шляхом здорових рослин, генетично ідентичних вихідному сорту. Регенеровані з меристеми рослини вільні від найбільш поширених і шкідливих хвороб картоплі, передусім від вірусів.
У Буковинському інституті АПВ в 2006-2010 роках були проведені дослідження по відтворенню еліти картоплі з використанням оздоровленого вихідного матеріалу. Таке насіння являється цінним посадковим матеріалом, яке менше уражується вірусними хворобами, забезпечує підвищення врожайності бульб на 15-20% та дозволяє продовжити строки репродукування еліти.
Посилання
Ситник В.П. Екологічні аспекти агропромислового комплексу // Вісник аграрної науки. – 2002. – No9. – С. 55-57.
Методичні рекомендації по вирощуванню насіннєвої картоплі (Рекомендації)., Чернівці. – 2010. – 16 с.
Сазонов А.А. Трансгенные растения // Наука и жизнь. – 1998. No 10. – С. 24-25.