Наукові конференції України, Перша мпк «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні»

Розмір шрифту: 
Ефективність різних технологій вирощування пшениці озимої по чорному пару
А. С. Бондаренко, О. І. Желязков, Р. В. Бенда

Остання редакція: 2017-08-09

Тези доповіді


Cучасне сільськогосподарське виробництво характеризується невисоким рівнем внесення мінеральних добрив і найближчим часом така тенденція залишатиметься незмінною. Але підвищення врожайності можна досягти за рахунок повнішого використання наявних ресурсів і, першою чергою, – ґрунтової родючості. У зв’язку з цим необхідно проводити дослідження, спираючись на економічне обґрунтування, по розробці таких технологій вирощування озимих культур, які могли б відповідати виробничому потенціалу того чи іншого господарства. Також значним резервом підвищення валових зборів озимої пшениці є створення і вирощування сортів, на принципах адаптаційного пристосування до певних умов родючості ґрунтів.

Досліди проводилися протягом 2009-2011 рр. у дослідному господарстві «Дніпро» ДУ Інституту сільського господарства степової зони нААнУ. Агрометеорологічні умови в роки проведення досліджень в цілому були сприятливими для росту та розвитку пшениці озимої.

При порівнянні ефективності різних технологій вирощування пшениці озимої по чорному пару встановлено, що максимальну продуктивність рослин забезпечувала інтенсивна технологія вирощування.


Full Text: PDF