Наукові конференції України, V Міжнародна нпк молодих вчених "Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур"

Розмір шрифту: 
Стійкість гібридів сорго проти комплексу шкідливих видів комах в Лісостепу України
К. О. Іванова

Остання редакція: 2017-04-30

Тези доповіді


Сорго має стійкість проти шкідників завдяки морфологічним властивостям, та порівняно стійке проти сисних видів. Наявність на вегетативних органах воскового нальоту, вміст у зерні алкалоїду таніну, а в листі ‑ кремнезему і глюкозидів – забезпечує сорго порівняно високу ступінь стійкості проти комплексу фітофагів.

В сучасних умовах доцільно використовувати особливості та показники стійкості сорго проти тих чи інших видів шкідників при виборі гібридів для вирощування в зонах поширення окремих шкідливих видів. Роль стійкості в системах захисту рослин особливо важлива, так як фізіологічний потенціал афідофагів реалізується в комплексі зі стійкістю рослин, на усіх етапах органогенезу сорго.

Характерно, що на ринку України присутні іноземні та вітчизняні сорти та гібриди зернового і цукрового сорго, які проявляють високі показники стійкості проти злакових попелиць, кукурудзяного стеблового метелика, просяного комарика та бавовникової совки. Зернові гібриди представлені сортами Понкі, Ютамі, Майло, а також цукрові – Мохавк та Су.

Таким чином стійкість гібридів сорго до окремих шкідників є одним з найбільш економічних стратегій захисту рослин та контролю шкідливих організмів при вирощуванні цієї культури в Лісостепу України.


Full Text: PDF