Наукові конференції України, V Міжнародна нпк молодих вчених "Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур"

Розмір шрифту: 
Індивідуальна продуктивність сортів люпину білого в умовах Правобережного лісостепу України
Г. В. Панцирева

Остання редакція: 2017-04-30

Тези доповіді


Реалізація потенціалу індивідуальної продуктивності всіх сільськогосподарських культур, в тому числі і люпину білого залежить від ряду факторів, найголовнішими із яких є: підбір сортів, гідротермічні ресурси та елементи технології вирощування культури (Ратошнюк В.І., 2015).

Метою досліджень було проаналізувати вплив передпосівної обробки насіння та позакореневих підживлень на показники індивідуальної продуктивності сортів люпину білого в умовах Лісостепу Правобережного.

Польові дослідження проводили впродовж 2013-2015 років на базі Вінницького національного аграрного університету в селі Агрономічне. У досліді вивчали дію та взаємодію трьох факторів: А - сорт, В - передпосівна обробка насіння, С - позакореневі підживлення

Встановлено, що найкращі умови для формування максимальних показників індивідуальної продуктивності рослин люпину білого сортів Вересневий та Макарівський створюються на варіантах з використанням у передпосівну обробку насіння бактеріального препарату Ризогумін із стимулятором росту Емістим С у поєднанні із двома позакореневими підживленнями Емістим С.

Так, максимальну індивідуальну продуктивність рослин люпину білого сорту Вересневий зафіксовано на варіанті із передпосівною обробкою насіння бактеріальним препаратом із стимулятором росту у поєднанні із двома позакореневими підживленнями. При цьому показники індивідуальної продуктивності були наступними: кількість бобів на одній рослині – 6,5 шт., кількість насінин на одній рослині – 20,3 шт., маса 1000 насінин –335,1 г, маса насіння з однієї рослини – 6,8 г.


Full Text: PDF