Остання редакція: 2017-05-01
Тези доповіді
Актуальними питаннями сучасного кормовиробництва є забезпечення тварин в достатній кількості повноцінними, збалансованими, високобілковими кормами. У вирішенні цієї проблеми важливе місце посідають бобово-злакові травостої. Вони цінні за вмістом перетравного протеїну і таких незамінних кислот як триптофан, метіонін, лізин та вітамінів.
З метою більш повного використання факторів середовища та усунення негативного впливу видів травосуміші а, відтак, забезпечення бобових видів необхідними умовами, подовження їх продуктивного довголіття злакові і бобові висівали окремими смугами. Для створення смуг насіннєвий ящик ділили металевими перегородками і злакові та бобові види висівали окремо через два-три ряди.
В травостоях вивчалися лядвенець рогатий, костриця лучна, тонконіг лучний. Дослідження проводились протягом 2015-2016 років польовими та лабораторними методами, в умовах ТОВ “МАЯК” Київської обл., Згурівського району. Ґрунти дослідної ділянки – чорнозем типовий малогумусний за гранулометричним складом грубопилувато – середньосуглинковий. Повторність – чотириразова, розміщення варіантів систематичне. Площа дослідної ділянки – 100м2, облікової – 50 м2. У дослідженнях використовували загальноприйняті методики з кормовиробництва луківництва та рослинництва. На основі досліджень нами встановлено, що найвищу врожайність травосумішки формували при смуговому способі сівби – 36,8-52,7 т/га зеленої та 60-109 сухої маси. Травосумішки я висівалися не смугами формували урожайність значно нижчу, з малим вмістом протеїну. На основі проведених дослідів слід зробити висновок, що в рівних умовах зростання найвища врожайність, збір кормових одиниць сирого протеїну, та найбільший вміст його в кормовій одиниці (145-155г) забезпечувалися в травостоях висіяних смугами.
Подальші дослідження слід зосередити на вивченні в смугових посівах еспарцетів, та інших бобових культур.