Наукові конференції України, V Міжнародна нпк молодих вчених "Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур"

Розмір шрифту: 
Вологість ґрунту у насадженнях смородини чорної за різних систем утримання ґрунту у прикущових смугах
Л. В. Постоленко

Остання редакція: 2017-05-01

Тези доповіді


Смородина чорна є вологолюбивою культурою. Важливим для нормального росту і розвитку рослин є водозабезпечення у період вегетації. Переважна частина земельних угідь нашої країни знаходиться в зоні так званого нестійкого золоження, тому важливу роль для підвищення продуктивності рослин відіграє водна меліорація, а саме зрошення земель, також важливим для збереження вологи в ґрунту є проведення мульчування.

Метою наших досліджень є вивчення вологості ґрунту при вирощуванні нових сортів смородини чорної та використанні краплинного зрошення за різних систем утримання ґрунту у при кущових смугах.

Для вивчення систем утримання ґрунту у прикущових смугах смородини чорної навесні 2009 року було закладено дослідні насадження стандартним однорічним садивним матеріалом за схемою садіння рослин 3 х 0,75 м.

У досліді 1 були використані сорти Пам’ять Правику, Муза, Мелодія та елітної гібридної форми № 1060 (Пегас) на фоні контрольного варіанту – системи утримання ґрунту в прикущових смугах чорний пар без використання краплинного зрошення.

У досліді 2 вивчалися сорти Пам’ять Правику, Муза, Мелодія та елітної гібридної форми № 1060 (Пегас) на фоні контрольного варіанту – системи утримання ґрунту в прикущових смугах чорний пар при використанні краплинного зрошення.

Вологість ґрунту визначалась по шарово у горизонтах: 0-20 см, 21-40 см, 41-60 см, протягом періоду вегетації, термостатно-ваговим методом, відповідно до вимог  «ГОСТ 28268-89. Влажность почвы».

В результаті проведеного нами визначення вологості ґрунту за варіантами досліджень встановлено, що вологість ґрунту при вирощуванні сортів смородини чорної без використання зрошення у варіантах досліду знаходилась в межах від 15,3 % (чорний пар у шарі 41 – 60 см) до 17,0 % (агроволокно у шарі 0 – 20 см) від абсолютно сухого грунту, а із використанням зрошення була в межах від 18,0 % (агроволокно у шарі 41 – 60 см) до 20,7 % (солома у шарі грунту 0 – 20 см) від абсолютно сухого грунту.


Full Text: PDF