Наукові конференції України, VI Міжнародна нпк молодих вчених "Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур"

Розмір шрифту: 
ФОРМУВАННЯ АНТОЦІАНОВОГО КОМПЛЕКСУ В ПЛОДАХ СУНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕРМІНІВ ЗБИРАННЯ ТА РЕЖИМІВ УДОБРЕННЯ
В. І. Войцехівський, О. В. Войцехівська

Остання редакція: 2018-04-18

Тези доповіді


Суниця садова одна з найбільш поширених ягідних культур у світі. Її ягоди містять багато корисних речовин, які мають лікувальні та профілактичні властивості. Серед найбільш цінних компонентів хімічного складу особлива роль у поліфенолів. У той же час, складова частина речовин фенольної природи є антоціани, які обумовлюють насиченість і яскравість кольору ягід і продуктів переробки (соки, компоти, вина і ін.). Здоровій людині необхідно не менше 200 мг на добу цих речовин, а в разі хвороби - не менше 300 мг. Вони не накопичуються в організмі, тому швидко включаються  в метаболізм і виводяться з нього. За біологічною дією антоціани схожі на вітамін Р. Так, відомо, що антоціани сприяють зміцненню стінок капілярів і є потужними антиоксидантами, здатні зв’язувати вільні радикали і перешкоджати передчасному старінню клітин людського організму. Наразі концентрат цих речовин дозволені в якості харчових добавок (E163) у різних функціональних продуктах харчування.

Метою дослідження було встановити вплив строків збирання і режиму удобрення на формування фонду антоціанів в ягодах суниці садової.


Full Text: PDF