Остання редакція: 2020-09-10
Тези доповіді
Мета. Розробити елементи технології вирощування проса прутоподібного та визначити особливості формування продуктивності рослин за умови їхнього вирощування на маргінальних землях.
Методи. Польові, лабораторні. Дослідження проводили у 2019–2020 рр. на Уладово-Люлинецькій дослідно-селекційній станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН. Дослідження проводили на кислих ґрунтах і схема досліду передбачала вапнування ґрунтів на 25% від потреби, застосування вологоутримувача (MaxiMarin гранульований) та позакореневе підживлення стимулятором росту (Гумат калію (Гуміфілд) 50 г/га та Антистресант АміноСтар, 1,0 л/га).
Результати. Застосування адсорбенту позитивно позначилось на формуванні кількості сходів, а розкислення ґрунту істотно не впливало на формування сходів проса прутоподібного. Максимальні показники висоти рослин були отримані на варіанті внесення по вегетації Гумату калію (Гуміфілд) 50 г/га та Гумату калію (Гуміфілд) 50 г/га + Антистресант АміноСтар, 1,0 л/га. Максимальна кількість пагонів була за застосування адсорбенту MaxiMarin гранульований та позакореневого підживлення Гуматом калію (Гуміфілд) 50 г/га + Антистресант АміноСтар, 1,0 л/га.
Висновки. Встановлено, що за застосування адсорбенту MaxiMarin гранульований та позакореневого підживлення Гуматом калію (Гуміфілд) 50 г/га + Антистресант АміноСтар, 1,0 л/га отримано максимальні показники рівня продуктивності біомаси рослин – 3,21–3,36 т/га.