Наукові конференції України, I міжнародна науково-практична конференція «Новітні агротехнології»

Розмір шрифту: 
Структура мікробних угрупувань у посівах пшениці озимої за різних систем землеробства
Н. Ф. Шпирка, Ю. В. Рубан, Л. М. Присяжнюк, О. С. Павлов, С. П. Танчик

Остання редакція: 2020-09-10

Тези доповіді


Мета. Дослідити вплив систем землеробства та обробітку ґрунту на біорізноманіття мікроорганізмів та пліснявих грибів роду F. graminearum в посівах пшениці озимої.

Методи. Польові, загально-лабораторні, молекулярно-генетичний аналіз нуклеїнових кислот, аналіз фосфоліпідних жирних кислот (ФЛЖК).

Результати. Залежно від систем ведення землеробства та способів обробітку ґрунту встановлено відмінності в структурі мікробних угрупувань та вміст сукупної ФЛЖК. Визначено частку таксономічних груп та різницю у співвідношенні Грамм+ та Грамм- бактерій, актиноміцетів, грибів та арбускулярних грибів мікоризу. Виділено загальну геномну ДНК зразків ґрунту та проведено ідентифікацію грибкового фрагменту гена Tri5 Fusarium graminеarum методом ПЛР.

Висновки. Характеристика життєздатної бактеріальної маси ґрунту методом ФЛЖК за трьох систем землеробства, що відрізняються за рівнем ресурсного забезпечення, та чотирьох варіантів основного обробітку методом ФЛЖК дозволяє покращити потенціал управління ґрунтами сільського господарства. Деталізація результатів за основним збудником фузаріозу та продуцента трихотеценових мікотоксинів F. graminearum методом ПЛР забезпечує вчасне реагування та контроль фітосанітарного стану посівів пшениці озимої.


Ключові слова


системи землеробства; фітосанітарний стан посівів; пшениця озима; мікробне угрупування

Full Text: PDF