Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична конференція "Генетичне та сортове різноманіття рослин для покращення якості життя людей"

Розмір шрифту: 
ІНТРОДУКЦІЯ І СЕЛЕКЦІЙНЕ ПОКРАЩЕННЯ ВЕЛИКОПЛОДОГО КИТАЙСЬКОГО ГЛОДУ (CRATAEGUS PINNATIFIDA VAR. MAJOR)
В. М. Меженський, Л. О. Меженська

Остання редакція: 2017-04-19

Тези доповіді


На теренах Китаю трапляється декілька видів великоплодого глоду, зокрема, глід пірчастий великий – Crataegus pinnatifida Bunge var. major N.E.Br. (= C. bretschneideri С.К.Schneid.). У середині ХХ сторіччя на півночі Китаю він мав більше економічне значення, аніж яблуня чи груша. У китайському Національному сховищі генетичних ресурсів глоду зосереджено сортове різноманіття і дібрано кращі зразки для створення промислових плантацій (Guo, Jiaj, 1995; Zhang, Xin, 1995; Li et al., 2000).

Вперше глід пірчастий великий було інтродуковано в Україні, вірогідно, на початку минулого сторіччя, але потім втрачено. Наступна інтродукція мала місце в 1970-х рр., коли з Китаю було завезено один з сортів, що поширився в аматорській культурі. Так як назва цього сорту невідома, ми дали йому назву ‘Китайський 1’. Він є найвеликоплодішим з-поміж усіх зразків колекції видів і сортів глоду, зібраної нами, що складалася зі 120 зразків 46 видів і 7 сортів (Меженська, 2007; Меженська, Меженський, 2013)

Full Text: doc