Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична конференція "Генетичне та сортове різноманіття рослин для покращення якості життя людей"

Розмір шрифту: 
Шляхи і результати інтродукції зернобобових культур В інтродукційно-карантиннИЙ розсадник Устимівської дослідної станції рослинництва
С. М. Холод

Остання редакція: 2017-04-19

Тези доповіді


Інтродукція рослин – важливий фактор збагачення генетичних ресурсів сільськогосподарських рослин України. Успіх інтродукції залежить від ступеня акліматизації рослин, яка розглядається як процес пристосування живих організмів до всього комплексу нових умов середовища. Устимівська дослідна станція рослинництва (Устимівська ДСР) як складова частина Системи генетичних ресурсів рослин України проводить роботу з інтродукції, вивчення та збереження колекцій. Упродовж 2005-2015 рр. до інтродукційно-карантинного розсадника Устимівської ДСР надійшло 2282 нові зразки різних видів та сортотипів гороху, нуту, сочевиці, квасолі, сої, чини та люпину, з якими проведено первинне вивчення. З Міжнародного центру сільськогосподарських досліджень на посушливих територіях ICARDA (Сирія) в Україну залучені посухостійкі з високою продуктивністю і якістю насіння зразки 11-ти розсадників нуту, 9-ти розсадників сочевиці, по 2 розсадників чини, бобів і вики. З Міжнародного центру аграрних досліджень в напіваридній зоні – ICRISAT (Індія) одержано різноманітний матеріал нуту за крупністю і забарвленням насіння, посухостійкістю та стійкістю до хвороб.

Full Text: PDF