Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична конференція "Генетичне та сортове різноманіття рослин для покращення якості життя людей"

Розмір шрифту: 
Вивчення і використання генетичного потенціалу LUPINUS LUTEUS, L. ALBUS, L. ANGUSTIFOLIUS для створення високопродуктивних сортів кормовго люпину
В. А. Бардаков

Остання редакція: 2017-04-19

Тези доповіді


Зростання потреби населення України в доброякісних продуктах харчування вимагає від виробництва збільшення кількості і якості рослинного білка. Особливе місце в поповненні балансу рослинного білка у зоні Полісся України на кислих дерново-підзолистих супіщаних і піщаних ґрунтах, а також в інших зонах люпиносіяння, належить культурі люпину. Білок якої має високу якість і перетравність, він майже не містить інгібіторів трипсину, а тому може згодовуватися тваринам без попередньої термообробки. В сільськогосподарському виробництві нашої країни найбільш поширені були два види люпину: жовтий (Lupіnus luteus L) і білий (Lupіnus albus L). В останні роки все більшого поширення набувають кормові сорти вузьколистого люпину (Lupіnus angustіfolіus L.). До речі вузьколистий люпин кормового спрямування, який став фактично новою кормовою культурою зараз широко розповсюджений в багатьох країнах – Австралії, Німеччині, Білорусії, Росії, Польщі.

Full Text: PDF