Наукові конференції України, ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
ОЦІНКА ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ LAVANDULA ANGUSTIFOLIA L. ЗА ОСНОВНИМИ ГОСПОДАРСЬКО-ЦІННИМИ ОЗНАКАМИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Р. І. Кременчук

Остання редакція: 2017-04-24

Тези доповіді


Ґрунтово-кліматичні умови Київського регіону не є характерними для інтродукції такої красивої і цінної ефіроолійної культури як лаванда вузьколиста. Для нормального протікання річного вегетаційного циклу необхідна сума активних температур трохи більше 3600 °С, адже батьківщина лаванди − Середземномор'я. У Київському регіоні за останні роки сума активних температур (покад 10 оС) у середньому була трохи вищою за 2700 °С. Тому для успішної інтродукції цієї культури в Київській області необхідні знання з біологічних особливостей рослини лаванди в специфічних умовах вирощування.

Якщо в Радянські часи селекцією та інтродукцією цієї культури займались досить активно, адже це дуже цінна культура як ефіроолійна, лікарська, так і декоративна, то на сьогодні у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні на 2016 рік жодного сорту немає. Україна повністю втрачає позиції розвитку ефіроолійної галузі, з залученням до переробки рослин цих культур, вирощених на її полях.


Full Text: PDF