Наукові конференції України, IV Міжнародна науково-практична конференція «СВІТОВІ РОСЛИННІ РЕСУРСИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Розмір шрифту: 
Економічна ефективність вирощування картоплі за використання мікродобрив
Р. О. М’ялковський

Остання редакція: 2018-06-16

Тези доповіді


У сучасних ринкових умовах України основою технологій вирощування сільськогосподарських культур є їхня економічна ефективність. Розробка для конкретних ґрунтово-кліматичних зон регіонально адаптованих ресурсозберігаючих технологій вирощування нових сортів картоплі з використанням сучасних засобів біологізації дасть змогу реалізовувати генетичні можливості селекційних новинок та підвищити їх економічну ефективність.

Ефективна оптимізація мінерального живлення сільськогосподарських рослин включає використання збалансованої кількості макро- та мікроелементів. Чорноземні ґрунти характеризуються достатнім забезпеченням елементами живлення, але в умовах застосування інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських рослин при посиленому відчуженні з агроценозу великої кількості макро- та мікроелементів часто спостерігається нестача поживних речовин, що призводить до зниження рівня урожайності. якщо дефіцит основних елементів живлення поповнюється шляхом використання макродобрив у основне або припосівне внесення, то проблематика нестачі мікроелементів часто залишається не розв’язаною.

Також не розкрито питання визначення економічного ефекту внесення мікродобрив. Деякі вчені вказують, що при отриманні невисоких приростів урожайності сільськогосподарських культур від внесення мікродобрив, на рівні 5–7%, відмічається несуттєве зростання економічної ефективності та рентабельності. В більшості досліджень застосування мікроелементів разом з мінеральними добривами при їх внесенні в ґрунт, обробці насіння та позакореневих підживленнях дозволяють отримувати рентабельність внесення мікродобрив на рівні 50–130%. Але отримують і доволі високу рентабельність, особливо при використанні мікроелементів на бідних за поживним складом ґрунтах. Так, за даними Рак М. В. на дерново-підзолистих ґрунтах Білорусії використання мікродобрив забезпечує рентабельність 98–415%.

Full Text: PDF