Наукові конференції України, IV Міжнародна науково-практична конференція «СВІТОВІ РОСЛИННІ РЕСУРСИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Розмір шрифту: 
Сортова продуктивність рослин ромашки лікарської залежно від технологічних заходів в умовах Придністров’я
Т. О. Падалко

Остання редакція: 2018-06-16

Тези доповіді


Постановка проблеми. Природа обдарувала нас достатньою кількістю трав і рослин, які є джерелом здоров'я і довголіття. В умовах сьогодення все більше зацікавлення викликає лікарське рослинництво. Загалом, вирощуванням і заготівлею лікарських рослин займаються близько 14 господарств консорціуму ‘Укрфітотерапія’. Протягом останніх десятиліть науковці й практики відмічають зростання попиту споживачів на препарати рослинного походження, які є традиційними лікарськими засобами як у нашій країні, так і у багатьох інших країнах, а їх використання в сучасній медицині не лише залишається стабільним, але й має тенденцію до збільшення.

Основними перспективами та пріоритетами розвитку лікарського рослинництва є стимулювання розробки нових ліків і сфер застосування лікарських рослин, впровадження у виробництво якісно нових сортів та технологій вирощування рослин, традиційних для обробітку в умовах України. Використання машин і агрегатів, що максимально враховують біологічні особливості рослин і специфіку технологій їх вирощування та збирання, оптимізацію і контроль заготівельної діяльності. Вивчення обігу лікарської рослинної сировини та застосування міжнародних систем забезпечення якості, а також координації та наукового супроводу відносин між суб’єктами ринку.

Ряд науковців – технологів, зокрема, селекціонерів, висвітлюють питання впливу технологічних і біологічних факторів на формування сортової продуктивності, а саме: Князюк О.В, Четверня С.А., Джуренко Н.І., Паламарчук О.П., Григорьєва Н.А., Грахов В.П., Перепелова  О.М., Гончаренко Т.М., Куценко Н.І.,  Бахмат М.І., Хоміна В.Я., Брикін А.І., Глазова М.В., Гризлов В.П., Ляшенко З.Д., Бєлова Т.О., Содеизаде Хамид, Moumita Das, Shutes, J., Fuller, E. та ряд інших дослідників лікарського рослинництва.


Full Text: PDF