Наукові конференції України, V Міжнародна науково-практична конференція «СВІТОВІ РОСЛИННІ РЕСУРСИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Розмір шрифту: 
Походження сортів півоній Itoh Group
В. Ф. Горобець, Т. О. Щербакова

Остання редакція: 2019-07-17

Тези доповіді


Сьогодні до селекційного процесу все більше залучаються види та сорти рослин, застосування яких приводить до створення груп сортів з принципово новими біологічними та господарськими ознаками. Їх пошук, вивчення генетичного різноманіття та походження має величезне значення для формування генофонду культури та селекційної роботи.

Півонії відомі людям з давніх часів. Рід Paeonia L. представлений трьома життєвими формами: трав’янисті (об’єднують від 40 до 50 видів і форм), напівкущові (Paeonia lutea Dtlav. ex Franch., P. delavayi Franchet, P. potaninii Komarov), кущові півонії (P. rockii (S.G. Haw & Lauener) T. Hong & J.J. Li, яку традиційно називають P. suffruticosa Andrews.) Нині в American Peony Society зареєстровано біля 10 тис. сортів півоній. В залежності від походження сорти об’єднують в 5 груп: Група Лактіфлора (Lactiflora Group) включає сорти, створені на основі одного виду – P. lactiflora.

Сорти групи Трав’янисті гібриди (Herbaceous Hybrid Group) отримані в результаті гібридизації декількох видів: P. lactiflora, P. officinalis, P. peregrina, P. tenuifolia, P. mlokosewitschii, P. wittmanniana та інші. До групи Суффрутікоза (Suffruticosa Group) внесені сорти кущової P. suffruticosa.

Група гібриди Лютеа (Lutea Hybrid Group) об’єднує сорти, для виведення яких використовували напівкущову P. lutea та кущову P. suffruticosa.

Новою групою півоній є так звані сорти Іто (Itoh Group). До неї віднесені сорти, отримані від схрещування між собою різних життєвих форм півоній: трав, напівкущів, кущів.


Full Text: PDF