Наукові конференції України, V Міжнародна науково-практична конференція «СВІТОВІ РОСЛИННІ РЕСУРСИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Розмір шрифту: 
Сортова специфічність рослин томатів за ураження збудниками бактеріальних хвороб
Ю. В. Коломієць, І. П. Григорюк, Л. М. Буценко

Остання редакція: 2019-07-18

Тези доповіді


Нині культивування рослинних клітин, тканин і органів in vitro є методом експериментальної біології, який дозволяє проводити добір клітинних ліній і рослин з цінними якостями. Стійкість овочевих культур до бактеріальних хвороб є однією із найважливіших проблем овочівництва, яку намагаються вирішити за допомогою культури in vitro. Перевагами добору стійких до біотичних чинників рослин-регенерантів в умовах in vitro є швидка і точна оцінка ознак полігенної стійкості, велика кількість проаналізованих генотипів за відносно короткий проміжок часу. Метод клітинної селекції базується на визначенні загальної та специфічної реакції калюсних ліній, рослин-регенерантів на середовищах з ефективною дозою селективних агентів у контрольованих умовах. За умов відбору на стійкість необхідно використовувати токсини, які мають вирішальне значення в розвитку хвороби. Оскільки не має повних даних про значення кожного із токсинів в етіології хвороби, доцільно використовувати повний набір метаболітів бактерій – культуральний фільтрат або інактивовані клітини.

Метою роботи було перевірити 16 детермінантних сортів томатів української селекції, зокрема ‘Чайка’, ‘Малиновий дзвін’, ‘Флора’, ‘Клондайк’, ‘Елеонора’, ‘Оберіг’, ‘Атласний’, ‘Зореслав’, ‘Господар’, ‘Кіммерієць’, ‘Дама’, ‘Легінь’, ‘Любимий’, ‘Талан’, ‘Фландрія’ та ‘Кумач’ на стійкість проти збудників бактеріальних хвороб в умовах in vitro.


Full Text: PDF