Наукові конференції України, V Міжнародна науково-практична конференція «СВІТОВІ РОСЛИННІ РЕСУРСИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Розмір шрифту: 
Практичні аспекти формування сортового різноманіття гречки їстівної в Україні
Т. М. Хоменко

Остання редакція: 2019-07-18

Тези доповіді


Стратегічно важливою та соціально значущою, для населення України є круп’яна галузь. Для українців, традиційною круп’яною культурою з давніх-давен є гречка. Найбі льше гречки вирощують у Росії , Китаї та в Україні. У Китаї гречка росте гіршої якості, ніж в Україні і тому китайці закуповують її в Україні та Білорусії. Фахівці вважають, що за рік середньостатистичний українець з’їдає 2 кг гречки, тобто, щорічно в Україні споживають 155–180 тис. т гречки. Проте в останні роки, ситуація на вітчизняному ринку гречки привертає увагу як науковців, так і практиків. Фактично, вперше скорочення посівних площ гречки і, як наслідок, обсягів ї ї виробництва відбулося у 2010–2011 рр., коли в Україні зібрали гречки на 50 % менше обсягів споживання. Удруге ситуація на ринку гречки ускладнилася у 2013–2014 МР. Відтоді у виробництві гречки спостерігається постійне спадання.

Десять років тому збиральні площі гречки в країні були на рівні 300–400 тис. га, а за даними Державної служби статистики України у 2018 році вони становили лише 106,4 тис. га.


Full Text: PDF