Наукові конференції України, V Міжнародна науково-практична конференція «СВІТОВІ РОСЛИННІ РЕСУРСИ: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

Розмір шрифту: 
Вміст білка в зерні пізніх посівів пшениці м’якої озимої залежно від зернобобового попередника, гербіциду та регулятора росту рослин
Р. А. Гутянський, Н. В. Кузьменко, Т. А. Шелякіна

Остання редакція: 2019-07-18

Тези доповіді


Сьогодні в структурі посівних площ збільшилась частка пізніх посівів пшениці озимої, особливо після попередника соя. Виходячи з цього, вивчення особливостей формування вмісту білка в зерні пізніх посівів пшениці м’якої озимої залежно від зернобобового попередника, гербіциду та регулятора росту рослин є доволі актуальним і важливим завданням.

Дослід проводили в ґрунтово-кліматичних умовах Харківської області в 2016–2018 рр. Ґрунт – чорнозем типовий важкосуглинковий. Попередники – горох, нут і соя. Основне удобрення не застосовували. Сівбу проводили одночасно після всіх попередників у другій-третій декаді жовтня. Висівали непротруєне насіння пшениці м’якої озимої сорту ‘Мулан’. Догляд за посівом складався з ранньовесняного підживлення посіву аміачною селітрою. Інсектициди та фунгіциди не застосовували. Післясходовий протидводольний гербіцид системної дії Гранстар Голд 75 (30 г/га) застосовували окремо та в баковому поєднанні з регулятором росту рослин Вермийодіс (6,0 л/га) у фазах кущіння, трубкування та прапорцевого листка в культури з додаванням, в обох випадках, ПАР Тренд 90 (0,2 л/га). Розмір облікової ділянки – 36 м2, повторність – триразова. Облік урожаю здійснювали шляхом обмолоту рослин у повній стиглості зерна комбайном «Сампо–130». Лабораторні аналізи з визначення вмісту білка в зерні культури проводили в лабораторії генетики, біотехнології та якості Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.


Full Text: PDF