Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
Методичні аспекти міжнародних вимог до кваліфікаційної експертизи на ВОС
Наталія Павлюк, Надія Лещук

Остання редакція: 2017-05-10

Тези доповіді


Україна у 1995 р. стала членом Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин UPOV. У 2006 р. вона ратифікувала Акт Міжнародної Конвенції UPOV 1991 р., що дозволяє охороняти сорти всіх ботанічних таксонів [1].

Компетентний орган України спрямовує професійну діяльність на реалізацію Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», як член Міжнародного Союзу з охорони нових сортів рослин, реалізує Закон України «Про приєднання України до Міжнародної Конвенції по охороні нових сортів рослин» і безпосередньо бере участь у формуванні національних сортових ресурсів України. Уповноважена установа реалізує державну політику у сфері охорони прав на сорти рослин, як об’єктів інтелектуальної власності селекційних досягнень [2]. Це єдиний орган, який видає від імені держави охоронні документи, що засвідчують майнові і немайнові права на інтелектуальну власність та авторство на нові сорти рослин. Таким чином, Компетентний орган у сфері охорони прав на сорти рослин є Установою, визначеною Законом України «Про охорону прав на сорти рослин», має виключну компетенцію, спрямовану, зокрема, на виконання зобов’язань України за Конвенцією.


Full Text: PDF