Наукові конференції України, Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
Встановлення збереження зареєстрованого ступеня прояву ідентифікаційних ознак сорту та його однорідності при обігу у виробництві
Світлана Гринів, Наталія Мізерна, Аліна Носуля

Остання редакція: 2017-05-10

Тези доповіді


Одним із напрямів роботи Українського інституту експертизи сортів рослин є забезпечення проведення перевірки збереженості сорту рослин, а саме як власник, що отримав патент на сорт, зберігає його ознаки, що були зафіксовані при державній реєстрації. Впродовж строку чинності патенту на сорт, згідно ст. 48 Закону України «Про охорону прав на сорт рослин», його власник зобов’язаний зберігати сорт, підтримуючи в незмінному вигляді ознаки, які були зафіксовані при державній реєстрації сорту [1].

Перевірка збереженості сорту є надійним захистом від проникнення на ринок України сортів, які не відповідають сучасним вимогам до сорту, вона здатна захистити ринок насіння від нетипового та засміченого насіннєвого матеріалу, і в цілому створити в Україні конкурентоспроможні ринки сортів та насіння.

Український інститут експертизи сортів рослин у 2015 році, згідно Порядку перевірки збереженості сорту рослин, організував та провів   54 перевірку 47 сортів рослин озимого типу розвитку. Перевірка сорту починається з дати отримання патенту, її періодичність залежить від способу запилення виду рослин. Самозапильні види підлягають перевірці кожні 5 років, нестрогі самозапильні види – 4, а вже овочеві культури та облігатні перехреснозапильні види – кожні 3 роки. Контролю збереженості сорту підлягають сорти всіх видів рослин, на які надана правова охорона, крім деревних та кущових видів [2].


Full Text: PDF