Наукові конференції України, «ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ АДАПТАЦІЇ ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС У СФЕРІ ОХОРОНИ ПРАВ НА СОРТИ РОСЛИН»

Розмір шрифту: 
ЗАКОНОДАВЧІ ВИМОГИ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ (ФОРМАЛЬНОЇ) ЕКСПЕРТИЗИ ЗАЯВКИ НА СОРТ РОСЛИН
Н. О. Сиплива, А. О. Гайдай

Остання редакція: 2019-12-05

Тези доповіді


Законодавство України в сфері охорони прав на сорти рослин базується на Конституції України та складається із Цивільного кодексу України, Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» (далі-Закон), міжнародних договорів у сфері охорони прав на сорти рослин, та інших нормативно-правових актів.

Цей Закон застосовується  щодо сортів  усіх  родів і видів рослин та регулює майнові і особисті немайнові відносини, що виникають у зв’язку з набуттям, здійсненням та захистом прав інтелектуальної власності на сорт рослин. Сорт рослин  - окрема група рослин (клон, лінія, гібрид, популяція) в рамках ботанічних таксонів (рід, вид, різновидність). Права на сорт рослин в Україні набуваються шляхом подання заявки на сорт рослин до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони прав на сорти рослин (Компетентний орган).


Full Text: PDF