Наукові конференції України, МНПК «Професор С.Л. Франкфурт (1866-1954) – видатний учений-агробіолог, один із дієвих організаторів академічної науки»

Розмір шрифту: 
Личинки жуків-коваликів (дротяники) в агроценозі цукрових буряків у весняний період за традиційної системи обробітк ґрунту
О. М. Яковенко

Остання редакція: 2017-06-19

Тези доповіді


До найнебезпечніших видів шкідників сходів цукрових буряків із групи ґрунтових відносять дротяників - личинок жуків-коваликів (Coleoptera: Elateridae). У лісостеповій зоні України рослинам цукрових буряків на перших етапах їх росту і розвитку відчутних пошкоджень завдають личинки таких видів коваликів, як посівний (Agriotes sputator L.), степовий (A. gurgistanus Fald.), західний (A. ustulatus Schall.), темний (A. obscurus L.), чорний (Athous niger L.), широкий (Selatosomus latus F.), блискучий (S. aeneus F.), буроногий (Melanothus brunipes Germ.). Порушення технологій вирощування культур, недотримання науково обґрунтованих сівозмін, несталість посівних площ призводять до істотних змін у структурі корисної і шкідливої ентомофауни та зростання чисельності фітофагів. За останні десятиліття в Україні значно погіршився фітосанітарний стан в агроценозах сільськогосподарських культур, у тому числі й в посівах цукрових буряків. Мета досліджень - вивчення видового складу представників родини Elateridae, динаміки їх чисельності на період сходів цукрових буряків за традиційної системи обробітку грунту. Дослідження проводили в науковій восьмипільній сівозміні відділу захисту рослин Білоцерківської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України за загальноприйнятими методиками.

Full Text: PDF