Остання редакція: 2017-08-04
Тези доповіді
Створення нових високопродуктивних сортів завжди було і залишається найважливішим фактором підвищення інтенсифікації сільськогосподарського виробництва. За останні роки в селекції льону-довгунця здобуті певні успіхи. У виробництві знаходяться сорти, що відповідають вимогам сільськогосподарського виробництва: Чарівний, Глінум, Гладіатор, Рушничок та інші, що дозволяють отримувати високі врожаї волокна і насіння льону-довгунця. Однак проблема створення нових сортів, які мають комплекс основних господарсько-цінних ознак (високопродуктивних, з волокном високої якості, стійких до вилягання та хвороб) для зони північно-східного Полісся України залишається досить актуальною.
Метою наших досліджень було передбачено проведення фітопатологічного моніторингу стійкості селекційного матеріалу льону-довгунця в природних умовах.
Вивчення ступеня розповсюдженості основних хвороб та проведення фітопатологічної оцінки ураженості сортів льону проведено на виробничих посівах сорту Глінум, а також у контрольному розсаднику та розсаднику селекційного сортовиробування відповідно до методики селекційної роботи з льоном-довгунцем. Облік ураження рослин льону-довгунця за 2009-2011 роки основними хворобами у фазі повних сходів показав, що номери контрольного розсадника та селекційного сортовипробування, а також виробничі посіви сорту Глінум були уражені фузаріозом у межах 2,5-6,0%, антракнозом – 3,5-7,0%. Ураження льону бактеріозом та борошнистою росою не спостерігалось.