Наукові конференції України, Перша мпк «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні»

Розмір шрифту: 
Ламкоколосник ситниковий – нова пасовищна культура для овець в умовах Південного Степу України
О. Д. Гратило, В. Ф. Смєнов, Г. С. Смєнова, Л. І. Петричук

Остання редакція: 2017-08-04

Тези доповіді


Важливим питанням збагачення біологічного різноманіття при веденні екологічно збалансованого сільського господарства є відновлення і раціональне використання природних кормових угідь шляхом розширення асортименту трав.

Серед видового набору кормових трав особливої уваги заслуговує ламкоколосник ситниковий (Psahyrostachys Nevski) – кормова рослина степових і напівпустельних пасовищ, яка поєднує в собі високу урожайність і посухостійкість, продуктивне довголіття і пасовищну стійкість, отавність та добрі кормові якості.

Високу посухостійкість ламкоколоснику забезпечує міцна коренева система, яка проникає в ґрунт до 3 метрів, основна маса якої розташована в шарі до 50 см. Дорослі рослини зимостійкі і добре витримують морози (до –40°с) навіть у безсніжні зими.

Пасовищне довголіття ламкоколосника ситникового може тривати 20 і більше років. Високоотавна культура, забезпечує надходження зеленого корму однією з перших навесні. Все це відносить ламкоколосник ситниковий до ряду найбільш перспективних кормових рослин, як компонента для поліпшення природних кормових угідь та створення сіяних пасовищ в суходольних регіонах України.


Full Text: PDF