Наукові конференції України, Х МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
ЗАСТОСУВАННЯ ОРГАНІЧНИХ МУЛЬЧУЮЧИХ МАТЕРІАЛІВ У РОЗСАДНИКУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ САДЖАНЦІВ ЯБЛУНІ НА ВЕГЕТАТИВНИХ ПІДЩЕПАХ
В. В. Волошина

Остання редакція: 2022-06-01

Тези доповіді


Садівництво є традиційною галуззю сільського господарства багатьох країн світу, в тому числі й України. Воно включає вирощування різних плодових і ягідних культур, особливе місце серед яких займає яблуня. З-поміж усіх агротехнічних заходів досить важливим є мульчування. Для мульчування використовують органічні матеріали, а саме: перегній, торф, компост, солому-січку, листя, траву, тирсу та інші.

Дослід було закладено за наступною схемою розміщення варіантів: 1) без мульчування та поливу (контроль № 1); 2) без мульчування, але з поливом (контроль № 2); 3) мульчування тирсою (з підживленням); 4) мульчування тирсою (без підживлення); 5) мульчування перегноєм; 6) мульчування соломою (з підживленням); 7) мульчування соломою (без підживлення); 8) мульчування торфокрихтою; 9) мульчування перегноєм (0,5 шару) + тирса (0,5 шару); 10) мульчування торфом (0,5 шару) + тирса (0,5 шару).

Об’єктом досліджень були особливості росту і розвитку саджанців яблуні в розсаднику на карликовій та напівкарликовій вегетативно розмножуваних підщепах, а також продуктивність сортопідщепних комбінувань у розсаднику залежно від впливу різних мульчматеріалів. Предмет – органічні мульчматеріали, підщепи – М 9, 54-118; сорти ‘Ренет Симиренка’, ‘Айдаред’, ‘Флоріна’.


Full Text: PDF