Наукові конференції України, Х МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
АНАЛІЗ TRITICUM AESTIVUM L. TA TRITICUM SPELTA L. ПІСЛЯ ПЕРЕЗИМІВЛІ
О. О. Гетьман, Н. С. Дубовик, В. В. Кириленко

Остання редакція: 2022-06-01

Тези доповіді


Збільшення врожайності та обсягів виробництва зерна пшениці озимої за роками її вирощування є важливим завданням науки та аграрного комплексу. Враховуючи досягнення вчених у галузі селекції та рослинництва, вплив погодних умов на зернову продуктивність озимини залишається значним. Ріст і розвиток рослин пшениці озимої визначають їхньою чутливістю до умов природного середовища та комплексу агротехнічних заходів.

Польові дослідження проводилися у 2020/21, 2021/22 рр. на дослідному полі навчально виробничого центру Білоцерківського національного аграрного університету МОН України. Вихідним матеріалом були різні за тривалістю вегетаційного періоду сорти: ‘Подолянка’ – сорт-стандарт, ‘МІП Лада’, ‘МІП Фортуна’, ‘Миронівська ранньостигла’, ‘МІП Ассоль’, ‘Аврора миронівська’ – Triticum aestivum L., ‘Європа’, ‘Зоря України’ Triticum spelta L. Клімат у зоні проведення дослідження помірно континентальний. Зима порівняно малосніжна з частими та глибокими відлигами. За вегетаційний період температурний режим та кількість опадів мали значне варіювання. Припинення вегетації відбулося 20 листопада, а відновлення 22 березня. Максимальна температура повітря підіймалась від +1 °C до +12 °C, мінімальна знижувалася до –16 °C, –18 °C. Мінімальна температура повітря була короткочасною, тому температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі нижче –10 °C не знижувалася і була вище критичної температури вимерзання.


Full Text: PDF