Наукові конференції України, Х МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
ВПЛИВ УМОВ ЖИВЛЕННЯ У ФОРМУВАННІ ЕЛЕМЕНТІВ ПРОДУКТИВНОСТІ КАРТОПЛІ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Р.О. М’ялковський, П.В. Безвіконний

Остання редакція: 2022-06-15

Тези доповіді


Основний шлях розвитку сучасного рослинництва полягає у впровадженні у виробництво нових сортів картоплі, що дасть можливість значно змінити технологію її вирощування, а також особливості її росту і розвитку в певних ґрунтово-кліматичних умовах. Основним способом подолання негативного впливу зміни клімату на урожайність бульб картоплі є розробка елементів технології, які можуть мінімізувати ризики, та розробити систему заходів щодо запобігання втратам урожаю. У цьому аспекті важливе значення належить поширенню сучасних сортів з високим адаптаційним потенціалом із використанням сучасних засобів біологізації, що дасть змогу реалізовувати генетичні можливості селекційних новинок та підвищити їх економічну ефективність.

Метою дослідження було вивчення впливу регулятора росту Стимпо, мінеральних добрив та мікродобрив Вуксал Комбі Плюсі та «Росток» Картопля.

Дослідження проводились на дослідному полі Навчально-виробничого центру «Поділля» Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» впродовж 2020 року. Досліджували середньостиглий сорт картоплі ‘Княгиня’ від НААН України. Ґрунт дослідного поля – чорнозем типовий вилужений, малогумусний, середньосуглинковий. Загальна площа ділянки – 35 м2, облікова – 25 м2, повторність – 4-х кратна. Мінеральні добрива були внесені в дозі N90P60K120 у вигляді карбаміду, суперфосфату, хлористого калію. Біостимулятор рослин Стимпо застосовували двічі, перша обробка у фазі повних сходів, друга обробка – фаза бутонізації (20 мл/га). Позакореневе підживлення мікродобривом Вуксал Комбі Плюс проводилося у фазі бутонізації 2-3 л/га, «Росток» Картопля обробка проводилася у фазі змикання рослин в рядку 1-2 л/га.


Full Text: PDF