Наукові конференції України, Х МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
ВИЗНАЧЕННЯ АЛЕЛЬНОГО СКЛАДУ ЛОКУСУ TaCwi-A1 УКРАЇНСЬКИХ СОРТІВ ПШЕНИЦІ
О.М. Радченко, Н.В. Сандецька

Остання редакція: 2022-06-17

Тези доповіді


Україна є провідною країною на світовому ринку зерна. Нашою державою проводиться експорт зерна, що відіграє важливу роль у забезпеченні їжею зростаючої кількості населення Землі, чисельність якого до 2050 р. становитиме 9,1 млрд., а потреба в їжі збільшиться на 70%. За оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), щорічне виробництво зернових має зрости до 3 млрд т проти сьогоднішніх 2,1 млрд. т. В зв’язку з цим, стратегічним завданням агросектору України залишається підвищення продуктивності пшениці як ключової сільськогосподарської культури і поліпшення якості її зернової продукції. Врожайність зерна тісно пов'язана з такими характеристиками, як кількість зерен на одиницю площі та їх маса. Врожайність зерна на 20% залежить від маси тисячі зерен. Наприклад, у кліматичних умовах Китаю зі збільшенням маси тисячі зерен всього лише на 1 грам можна досягти збільшення врожайності на 140-160 кг/га.

Метою даної роботи було дослідження алельного різноманіття локусу TaCwi-A1 та виявлення асоціації між його алелями та масою тисячі зерен в сортах пшениці створених в провідному селекційному центрі Інституті фізіології рослин і генетики НАН України.


Full Text: PDF