Наукові конференції України, Х МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
ГРУПОВА СТІЙКІСТЬ СОРТІВ ПШЕНИЦІ М'ЯКОЇ ОЗИМОЇ ПРОТИ ТРИПСА ПШЕНИЧНОГО ТА ЗЛАКОВИХ ПОПЕЛИЦЬ
Ю.М. Судденко, О.О. Стригун

Остання редакція: 2022-06-17

Тези доповіді


Одними з найбільш поширених і шкідливих фітофагів пшениці м'якої озимої є трипс пшеничний (Haplothrips tritici Kurd.) та злакові попелиці (Sitobion avenae F., Rhopalosiphum padi L. та Brachycolus noxius Mordv.). Ротовий апарат у шкідників сисного типу. Тому висмоктуючи поживні речовини із рослин, вони впливають як на масу 1000 зерен, так і на якість. Окрім безпосередньої шкоди, комахи є переносниками вірусних хвороб. У роки масового розмноження попелиці знижують урожай пшениці озимої на 10–15%. За наявності на початку фази колосіння 20–30 трипсів на один колос втрати врожаю сягають понад 14%. Живлення личинок на зернівках призводить до зниження врожайності зерна на 2-5%, за масового розмноження – до 14–24%.

Мета досліджень полягала в удосконаленні елементів системи захисту пшениці м'якої озимої від трипса пшеничного та злакових попелиць за рахунок більш широкого використання стійких сортів інтенсивного типу.


Full Text: PDF