Наукові конференції України, Х МН-ПК молодих вчених і спеціалістів "СЕЛЕКЦІЯ, ГЕНЕТИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР"

Розмір шрифту: 
РЕЗУЛЬТАТИ ВИВЧЕННЯ ЗРАЗКІВ ГЕНОФОНДУ ФУНДУКА ВІТЧИЗНЯНОЇ ТА ЗАРУБІЖНОЇ СЕЛЕКЦІЇ
Т.І. Тихий, О.М. Литвин

Остання редакція: 2022-06-21

Тези доповіді


Вивчення біологічних особливостей росту та розвитку бузку має важливе значення, оскільки сучасний сортимент представлений сортами різних еколого-географічних груп. Для насаджень потрібно використовувати сорти фундука, які стійкі до хвороб та шкідників, мають високий рівень врожайності та вихід ядра.

Метою досліджень було виділення із зібраного в установі генофонду фундука (75 зразків) високоадаптованих до ґрунтово-кліматичних умов Лісостепу України сортів і форм вітчизняної та зарубіжної селекції.

Методи досліджень - польовий, лабораторний, порівняння, узагальнення.

В результаті проведеної роботи (2016–2020 рр.) встановлено, що фундук має високу морозо- та зимостійкість. В умовах Правобережного Лісостепу вегетативні органи здатні переносити морози більше 30°С. Генеративні органи фундука негативно сприймають різке коливання температури, особливо тривалі відлиги, після яких відбувається різке зниження температури. Найбільше чутливими до дії низьких температур є чоловічі квітки (сережки).


Full Text: PDF