Остання редакція: 2023-06-16
Тези доповіді
Рівень забур’яненості посівів, сорт, гідротермічний ресурс регіону позначаються на процесі росту та розвитку рослин сої, а також на формуванні її продуктивності. Негативний вплив сегетальної рослинності на ріст та розвиток культури має різнобічний характер, але основна шкода від забур’яненості посівів полягає у значному зниженні врожайності та погіршенні якості продукції. Тому, значущим питанням у формуванні інтегрованої системи захисту посівів від забур’яненості є вивчення шкідливої дії від небажаної рослинності та розміри втрат врожаю.
З огляду на високий рівень забур'яненості, а також на низьку конкурентоспроможність посівів сої, застосування гербіцидів є одним з найважливіших елементів інтенсивної технології вирощування сої. Загалом гербіцидний захист сої допомагає вирішити питання забур’яненості у посівах цієї культури.
Метою наших досліджень було визначення ефективності різних систем гербіцидного захисту на посівах сої.
Дослідження були проведені у 2022 р. в ТОВ «Саварське» Обухівського району Київської області за наступною схемою: 1. Контроль (без застосування гербіцидів); 2. Примекстра TZ Голд 500 sc, к. с. (4,5 л/га), до появи сходів; 3. Фронтьєр Оптіма (1,2 л/га) + Стомп 330 (5 л/га), до появи сходів; 4. Базагран (3 л/га), у фазі 5-6 листків культури + Фюзілад Форте 150 ЕС, к. е. (1 л/га) - у фазі 2–4 листки у бур’янів; 5. Корум (2 л/га) + ПАР Метолат (1 л/га), у фазі 2-4 листки культури + Ачіба (2 л/га), у фазі 2-4 листки бур’янів. Площа облікової ділянки – 120 м2. Повторність – триразова. Технологія вирощування сої у досліді відповідала рекомендованій для умов Правобережного Лісостепу України, крім факторів які вивчалися.