Наукові конференції України, Міжнародна нпк "Роль часу відновлення весняної вегетації в житті зимуючих рослин"

Розмір шрифту: 
Висвітлення екологічного ефекту ЧВВВ в підручниках для аграрних вишів
Ю. Ф. Терещенко

Остання редакція: 2017-07-20

Тези доповіді


В підручниках для аграрних вишів звичайно містяться в стійкій формі загальновизнані сучасні знання в певній галузі науки, добуті вченими різних країн та призначені для використанні в тому регіоні, для якого видається підручник. В аграрній галузі України працюють тисячі вчених, але результати досліджень лише одиниць із них потрапляють до підручників, що є чи не найвищим визнанням їхнього внеску до науково-технічного прогресу.

Наприклад, в підручнику “Растениеводство с основами селекции и семеноводсва” Коренєва Г.В., Подгорного П.І. І Щербака С.Н. (М.,1990), виданому у колишньому Союзі, серед учених, що зробили найбільший внесок до цієї науки, названо імена лише трьох українських вчених: академіка Юр’єва В.Я., академіка Ремесла В.М. та доктора наук Мединця В.Д. Дослідження останнього викладено на двох сторінках.

Майже одночасно з широким впровадженням в сільськогосподарське виробництво опрацьованої В. Мединцем технології диферційованого догляду озимих зернових культур залежно від ЧВВВ ця технологія була включена (1985 рік) до програм курсу рослинництва аграрних вишів СРСР під назвою “Екологічний ефект часу відновлення весняної вегетації озимих культур для вивчення її на факультетах агрономічному, економічному, зооветеринарному та механізації сільського господарства. Зокрема для агрономічних факультетів з таких спеціальностей: 1502-агрономія, 1503- плодівництво і виноградарство, 1504-захист рослин, 1505- шовківництво.


Full Text: PDF